Aktualności

„Profilaktyka zdrowotna w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego”

Z mojej inicjatywy w Dziennym Domy “Senior-Wigor” w Rudzie Śląskiej odbyło się spotkanie z seniorami, dla których przedstawiciele NFZ przygotowali prelekcji: „Profilaktyka zdrowotna w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Celem spotkania było dotarcie z jak najszerszą informacją o programach profilaktycznych, portalach i zdrowotnych aplikacjach realizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Przy mobilnym stoisku NFZ, doradcy udzielali informacji ds. profilaktyki:

– zaznajamiali gości z portalem diety.nfz.gov.pl z uwzględnieniem preferencji żywieniowych, trybu życia, schorzeń i wieku,

– informowali o korzyściach z posiadania aplikacji „Moje Fizjo+” i pomagali przy instalowaniu aplikacji  w telefonie,

– promowali program „Profilaktyka 40 +” pozwalającego na skorzystanie z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych,

– promowali program profilaktyczny „8 tygodni do zdrowia”, który oferuje 8 treningów o różnej skali natężenia-czyli jak w prosty i łatwy sposób pod okiem specjalisty można w domowym zaciszu zacząć uprawiać aktywność fizyczną,

– przedstawiali zalety korzystania z Internetowego Konta Pacjenta (m.in. informacje o wystawionych e-receptach, skierowaniach i e-skierowaniach na badania lub skierowaniach do sanatorium, dawkowaniu leków itp.)

– propagowali programy profilaktyczne NFZ i Ministerstwa Zdrowia, poprzez udostępnianie dostosowanych do tematyki wydarzenia ulotek oraz materiałów informacyjnych.

– promowali możliwość skorzystania z kiosku profilaktycznego / analizatora składu ciała, który określa skład ciała a w szczególności: ilości tkanki tłuszczowej,  ilości wody w organizmie, masę mięśniową, zawartości minerałów w kościach oraz BMI.

Dziękuję za obecność i organizację

👉Dyrektorowi NFZ Oddział Katowice – Piotr Nowak

👉Naczelnik NFZ Oddział Katowice – Małgorzata Doros

👉Dyrektor Dziennego Domu “Senior Wigor” – Anita Grobelczyk