Aktualności

#STOPczad

#STOPCZAD – edukacja ratunkiem przed śmiertelnym czadem. W Stacja Biblioteka odbyła się inauguracja akcji edukacyjno – prewencyjnej w RUDA Śląska .

Dzięki skutecznej współpracy z #PGG SA rozpoczynamy niespotykaną dotąd w naszym mieście akcję profilaktyczną „Stop Czad” o charakterze edukacyjno-prewencyjnym skierowaną do wszystkich uczniów klas piątych rudzkich szkół podstawowych w Rudzie Śląskiej. Materiały edukacyjne wraz z czujnikami trafią, aż do 1️⃣2️⃣2️⃣2️⃣ rodzin stale zamieszkujących nasze miasto. Statystyki dowodzą, że w województwie śląskim liczba wypadków związanych z ulatnianiem się czadu jest wyższa niż w innych regionach kraju. Niestety w całej Polsce zatruciom tlenkiem węgla sprzyja często niewiedza: z badań zleconych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wynika, że aż 41 proc. Polaków jest przekonanych, iż można rozpoznać obecność czadu w powietrzu po zapachu. Wierzę, że zabezpieczenie w postaci czujnika alarmującego o ulatnianiu się tlenku węgla oraz dawka praktycznej wiedzy zapewnią Wszystkim pełne bezpieczeństwo w czasie nadchodzącego sezonu grzewczego w domach.

Serdecznie dziękuję za obecność: Dyrektorowi #KWKRuda Wiesławowi Piecha, Pani Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej, Panu Komendantowi Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej #AndrzejMałysiak, Prezesowi OSP Ruda Śląska #AdrianTomas, Radnym Kazimierz Myszur, #WiolettaNowak, #StefaniaKrawczyk, Dyrektorowi #MOPS Ruda Śląska #KrystianMorys, Dyrektorowi Stacja Biblioteka Krystian Gałuszka, Zarządowi Huta Łabędy S.A. Prezesowi Marek Palka oraz Stanisław Skoczylas oraz wszystkim przybyłym uczniom i wychowawcom.